Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

NOVÁ SEZÓNA*NOVÝ TÝM*JEDEN SEN*JEDINÝ CÍL

image6. kolo - 2. liga ženy  Áčko veze tři body z Pardubic

(7.10.2018)  Áčko veze tři body z Pardubic. Vítězstvím jsme se přiblížili na jediný bod za druhé Pardubice a třetí Líšeň. Domácí hráčky měly v závěru prvního poločasu a v úvodu druhého obrovské šance ke skórování. V prvním případě zasáhla gólmanka Bednaříková, v druhém případě jsme si vybrali velkou porci štěstí. Bojovný výkon jsme přetavili ve vítězství, střelami z dálky Tomešové a Zahradníčkové.

FK Pardubice - 1.FC Olomouc 0:2 /0:0)   branky: Tomešová, Zahradníčková


 

image5. kolo - 2. liga dorostenek   Dorostenky se na tři body nadřely

(7.10.2018)  Dorostenky se na zisk třech bodů hodně nadřely. Baník hrát svoji klasickou hru založenou na důrazu a žádný míč nám nedal zadarmo. Baník po poločase vedl o jednu branku, po chybě naší obrany v 15. minutě. Ve druhé půli jsme se srovnali s důrazem domácích a otočili skóre třemi brankami ve svůj prospěch. S Ostravy odvážíme tři body.

FC Baník Ostrava - 1.FC Olomouc 1:3 (1:0)   branky: Makošová, Lukaštíková, Zbořilová

 

 


 

4. kolo - 2. liga imagedorostenek  Tři body z těžkého utkání v Líšňi

(28.9.2018) Domácí děvčata šla do vedení již v 5. minutě zápasu. Vyrovnání přišlo po několika našich příležitostech až po hodině hry, zásluhou Kristýny Hegrové. Tři body nám zajistila v závěru utkání Makošová. 

SK Líšeň . 1.FC Olomouc 1:2 /1:0)  branky: Hegrová Kr., Makošová

 


 

image5. kolo - 2. liga ženy  Venku pravidelně bodujeme

(23.9.2018)  Utkání bylo vyrovnané a skončilo zaslouženou remízou. Domácím jsme v prvním poločase nabídly první branku a po zbytek zápasu jsme se nadřeli na vyrovnání. V 70. minutě nám domácí oplatili stejnou mincí a Tomešová sama před brankou vyrovnala.

ABC Braník - 1.FC Olomouc 1:1 (1:0)  branka: Tomešová


 

image3. kolo - 2. liga dorostenek   Po nevýrazném výkonu, zasloužená porážka

(16.9.2018) Po mdlém a nevýrazném výkonu, přišla zasloužená porážka. Dorostenky by rády navázaly na loňskou sezónu, kdy soutěž vyhrály a bojovaly o postup do 1. ligy. Takto se však k utkání nepřistupuje ...

MFK Vítkovice - 1.FC Olomouc 2:0 (1:0)

  


 

image4. kolo - 2. liga ženy   Vítězství s kvalitním soupeřem

(16.9.2018) Až ve druhém domácím utkání jsme naplno bodovali. Soupeř byl herně zdatný, a tak jsme s konečným výsledkem spokojeni. Ve druhém poločase rozhodly naše tradiční střelkyně, Tomešová se Smolíkovou.

1.FC Olomouc - SK Líšeň 2:0 (0:0)  branky: Tomešová, Smoliková


 

image2. kolo - 2. liga dorostenek  Doma podruhé za tři body

(8.9.2018) Dorostenky i ve druhém utkání naplno bodovaly. Na domácím trávníku nastřílely podruhé za sebou, pět branek. V prvním kole Baníku a nyní týmu Havířova.

 

1.FC Olomouc - FK Gascontrol Havířov 5:0 (1:0) 

branky: Plačková 2, Weidingerová, Maříková, Oršelová


 

image3. kolo - 2. liga ženy  Vydřená remíza s lídrem soutěže

(9.9.2018) Áčko vydřelo cenný bod u lídra soutěže a vítěze minulého ročníku 2.ligy. Z Čáslavi se body běžně nevozí. Omlazený tým žen nastoupil k utkání připraven po taktické stránce, která přinesla zasloužený bodík.

FK Čáslav - 1.FC Olomouc 0:0


 

image2. kolo - 2. liga ženy   Ženy doma zaváhaly a přišly o první body

(2.9.2018) V prvním domácím utkání jsme soupeřkám nabídly tři branky po našich chybách a zbytečně přišli o tři body. Je pravda, že soupeřky byly důraznější, vyhrávaly hlavičkové souboje, ale nevytvořily si prakticky žádnou možnost ke skórování.  V utkání jsme vedly a bylo v našich silách to zvládnout. Místo toho jsme soupeři nabídly tři branky a po velké dřině jsme zklamáni ...

1.FC Olomouc - FK Teplice 1:3 (1:1)  branka: Večeřová

Olomouc: Hegrová - Makošová, Koudelková, Weidingerová, Houdková - Vykopalová (65. Knápková), Hájková (46. Čislinská) - Večeřová, Tomešová, Vajdíková - Smoliková.


 

image1. kolo - 2. liga dorostenek,   Dorostenky porazily Baník Ostrava 

(1.9.2018) V prvním kole 2.ligy dorostenek, přivítala naše děvčata na  domácím hřišti hráčky Baníku Ostrava. Od úvodních minut jsme hráli aktivněji a již v 5. minutě se nám podařilo poprvé skórovat z kopačky Weidingeové. Ještě do poločasu zvýšila střelou z dálky Lukaštíková. V úvodu druhého poločasu skórovala dvakrát důrazná Oršelová. Přišla i chvíle Baníku, když snížil na 1:4 krásnou střelou z hranice šestnáctky. Snahu Baníku o další korekci výsledku zabrzdila vstřelením branky Hrazdilová, která dala konečnou podibu výsledku utkání.

"Holky dnes podaly slušný výkon, bylo vidět pěkné fotbalové momenty, ale na druhé straně i několik nepřesností, Baník hrál sympaticky, snažil se, ale v utkání tahal za kratší konec. Hráčkám musím poděkovat za přístup k utkání a první tři body jsou příjemné.". řekla po utkání trenérka Blahová.

1.FC Olomouc - FC Baník Ostrava 5:1 (2:0)

branky: Oršelová 2, Weidingerová, Lukaštíková, Hrazdilová

 

 


 

imageFotbalistky 1. FC Olomouc si na úvod zastřílely v Hodoníně

V premiérovém kole 2. ligy žen zavítaly fotbalistky 1. FC Olomouc na hřiště Nesytu Hodonín. Domácí fotbalistky skončily v minulém soutěžním ročníku na třetím místě, což je pasovalo do pozice mírného favorita.

Zdroj: článek Olomoucký deník, 29.8.2018, https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-1-fc-olomouc-si-na-uvod-zastrilely-v-hodonine-20180829.html
V obou týmech došlo k několika hráčským změnám, ten olomoucký navíc značně omlazený, po generační výměně. Olomouckým fotbalistkám se podařilo favorita zaskočit, když důsledně plnilo taktické záměry, které eliminovaly hru Hodonína.

„Výborně kombinují ve středu hřiště, na hrotu mají dvě velmi rychlé hráčky, hrají důrazně. Myslím si, že jsme holky na utkání dobře připravili a vše, co jsme si řekli v kabině před zápasem, jsme plnili,“ pochvaloval si olomoucký trenér Miloslav Novotný.

Ke třem bodům nastartoval Olomoučanky povedený úvod utkání, když se již ve třetí minutě střelou z dálky, trefila kapitánka Tomešová. Ještě do poločasu přidala další branky Smoliková, které výborně zužitkovala tři brejkové situace, ve 13., 33. a 43. minutě.

„Vyšel nám úvod utkání, poměrně rychlé tři branky se na domácích určitě podepsaly. Dařilo se nám proměňovat naše brejkové situace,“ ocenil kouč olomouckého týmu.

Po přestávce přidala po individuální akci pátou branku Tomešová a bylo rozhodnuto. Spolehlivě odchytala utkání gólmanka Bednaříková.
„Z první výhry máme radost, je to však jen první střípek. Holky hrály uspokojivě a na to, jaký máme mladý tým, je musím opravdu pochválit,“ dodal trenér Novotný.

V úvodním domácím zápase hostí olomoucký tým v neděli od 11 hodin Teplice.

FC NESYT Hodonín – 1. FC Olomouc 0:5 (0:4)

Branky: 13., 33., 43. Smoliková, 3., 67. Tomešová.

Olomouc: Bednaříková – Hegrová, Makošová, Weidingerová, Houdková – Koudelková, Hájková – Čislinská (75. Malinová), Tomešová (80. Skopalová), Vajdíková – Smoliková (70. Grygarová). Trenéři: Novotný, Koudelka.
 


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-1-fc-olomouc-si-na-uvod-zastrilely-v-hodonine-20180829.html

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-1-fc-olomouc-si-na-uvod-zastrilely-v-hodonine-20180829.html

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-1-fc-olomouc-si-na-uvod-zastrilely-v-hodonine-20180829.htmlZdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-1-fc-olomouc-si-na-uvod-zastrilely-v-hodonine-20180829.html

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-1-fc-olomouc-si-na-uvod-zastrilely-v-hodonine-20180829.html

image1. kolo - 2. liga ženy   Áčko veze tři body z Hodonína

(26.8.2018) Po generační výměně značně omlazené družstvo žen, doplněné zkušeností, nastoupilo v 1.kole 2. ligy na horké půdě NESYTU Hodonín. Domácí skončili v minulém ročníku na třetím místě, což je před utkáním pasovalo do role favorita. Naše hráčky však do puntíku plnily zvolenou taktiku pro  utkání a soupeře dokonale zaskočily.

FC NESYT Hodonín - 1.FC Olomouc 0:5 (0:4)

branky: Smoliková 3, Tomešová 2, ŽK: 88. Weidingerová

Olomouc: Bednaříková - Hegrová, Makošová, Weidingerová, Houdková - Koudelková, Hájková - Čislinská (75. Malinová), Tomešová (80. Skopalová), Vajdíková - Smoliková (70. Grygarová).

trenér Novotný: V obou týmech došlo k určité hráčské výměně, oba týmy se velmi dobře znají a o kvalitě Hodonína, třetího týmu minulého soutěžního ročníku dobře víme. Tomu odpovídala naše taktika zvolena do utkání, kterou holky odpovědně plnily. Vyšel nám úvod utkání, když se nám podařilo zakončit tři rychlé brejky a zhruba ve 30. minutě jsme vedli o tři branky. Důležité bylo eliminovat dva rychlé domácí hroty, Blahovou a Psotkovou. Holky hrály odpovědně a přesně plnily vše co jsme si řekli před utkáním. Z první výhry máme radost, je to však jen první střípek. Holky hrály uspokojivě a na to jaký máme mladý tým, je musím opravdu pochválit.

 


 

imagePřípravné utkání se Spartakem Myjava

(19.8.2018) Ženy i juniorky si pozvaly k poslednímu přípravnému utkání celek Spartaku Myjava. Slovenský tým je účastníkem 1. ligy.

 

ženy: 1.FC Olomouc - Spartak Myjava 2:3 (2:1)  branky: Vajdíková, Tomešová

juniorky: 1.FC Olomouc - Spartak Myjava 2:5 (1:0)  branky: Oršelová, Kreplová

 


 

imageŽeny i juniorky vyhrály v Trnavě

(8.8.2018) Ve svém druhém přípravném utkání si ženy i juniorky odskočily opět na Slovensko. S našim tradičním soupeřem, Spartakem Trnava se dařilo, když oba týmy zvítězily. Utkání se odehrála na kvalitním trávníku, za velmi teplého počasí.

ženy: FC Spartak Trnava - 1.FC Olomouc 1:3 (1:1)  branky: Drahníková 2, Houdková

Olomouc: Bednaříková - Hegrová, Weidingerová, Vítková, Houdková - Večeřová, Koudelková, Tomešová, Halgašová - Drahníková, Smoliková.  Makošová, Maříková, Matějová.

 

juniorky: FC Spartak Trnava - 1. FC Olomouc 0:3 (0:1)  branky: Hegrová, Weidingerová, Matějová

 


 

imageJuniorky porazily Duklu Praha

(30.7.2018) Ve druhém přípravném utkání přivítaly juniorky na domácím hřišti tým Dukly Praha. Po remízovém poločase Duklu přestřílely a zvítězily tříbrankovým rozdílem.

juniorky: 1.FC Olomouc - FK Dukla Praha 5:2 (1:1)  

branky: Oršelová 2, Vaculová, Maříková, Weidingerová


 

imagePrvní přípravné utkání v Trenčíně

(23.7.2018) K prvnímu přípravnému utkání si společně odskočily ženy i juniorky. Tentokrát na Slovensko, do Trenčína. Utkání se odehrála na umělé trávě, v místní fotbalové akademii.

 

ženy: AS Trenčín - 1.FC Olomouc 2:3 (1:0)   branky: Smoliková 2, Tomešová

Olomouc: Bednaříková - Makošová, Grygarová, Vítková, Houdková - Večeřová, Tomešová, Vajdíková, Halgašová - Smoliková, Babinčáková.

juniorky: AS Trenčín - 1.FC Olomouc 4:4 (3:0)   branky: Maříková, Možíšová, Plačková, Šafářová

Olomouc: Herynková, Kornelová, Možíšová, Pechová, Jurtíková, Navrátilová, Maříková, Malinová, Lukaštíková, Skopalová, Šafářová, Plačková, Vyhlídalová.


 

Olomoucké fotbalistky si zahrají o postup do 1. ligy

(Olomoucký Deník, 25.5.2018, autor Jiří Fišara) 

https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/olomoucke-fotbalistky-si-zahraji-o-postup-do-1-ligy-20180525.html

Olomoučanky před týdnem završily drtivým vítězstvím 15:0 nad Baníkem Ostrava triumf v moravské skupině druhé ligy a postoupily do bojů o postup.

V baráži nejprve narazí na vítěze České skupiny Sokol Třebeš.

První utkání se hraje tuto neděli od 17 hodin na hřišti v Hodolanech, odveta o týden později v Třebeši na okraji Hradce Králové.

Vítěz dvojzápasu se pak utká s posledním týmem prvoligové tabulky o účast v nejvyšší soutěži.


 

Juniorky vyhrály druhou imageligu a míří do baráže

(19.5.2018) V posledním kole 2.ligy juniorek si naše děvčata poradila s družtvem FC Baník Ostrava a po vítězství 15:0 mohla slavit. Celou soutěž vyhrála s náskokem devíti bodů a nyní je čeká první fáze baráže o postup do 1.ligy, s vítězem skupiny Čechy.  Zde se rozhodovalo mezi Slovanem Liberec a Sokolem Třebeš. Šťastnější byla nakonec Třebeš.  Vítěz první fáze baráže dále narazí na poslední tým 1. ligy.  Zde je vidět, jak je postup mezi elitu těžký a složitý ...  Blahopřejeme k velikému úspěchu a držíme pěsti v baráži, Ta začíná již tento víkend, v neděli, 27.5. od 17:00 v Olomouci - Hodolanech. Odveta se pak hraje 3.6. ve 13:00 v Třebeši. Holky "DO TOHO!"


 

​ 

​  

​ 


 

imageJuniorky v Tovačově na druhém místě

(9.12.2017) Na turnaji žen v Tovačově, se juniorkám dařilo. V konečném pořadí obsadily 2. místo, za šest vítězství a jednu porážku. Utkání: Mostkovice 2:0, Osek n/B 2:0, Slavonín 1:0, Vlkoš 2:1, Říkovice 2:0, Tovačov, Brno 2:3. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Kristýna Hegrová.

​ 


 

Fotogalerie z turnaje Christmas Cup 2017image

http://1fcolomouc.rajce.idnes.cz/Christmas_Cup_2017/

 


 

Christmas Cup 2017, vyhrála Čáslavimage

(2.12.2017) V sobotu 2.12.2017 proběhl v olomoucké Čajkaréně, 7. ročník mezinárodní halového turnaje Christmas Cup 2017. Turnaj se odehrál za účasti týmů FK Čáslav, MFK Ružomberok, FK Senica, FC Baník Ostrava, 1.FC Olomouc a 1.FC Olomouc jun.. Hrálo se systémem každý s každým, 1x 20 minut. Turnaj se vydařil po organizační i sportovní stánce, poděkování patří i divákům, kteří dokázali vytvořit pěknou fotbalovou atmosféru. Vítězem turnaje se stalo družstvo FK Čáslav, před juniorkami 1. FC Olomouc.  

Celkové umístění: 1. místo - FK Čáslav 12 bodů, 2. místo - 1.FC Olomouc juniorky 12 bodů, 3. místo - 1.FC Olomouc 10 bodů, 4. místo - MFK Ružomberok 7. bodů, 5. místo FC Baník Ostrava 3 body, 6. místo FK Senica, bez bodu.

​ 


 

Juniorky braly na turnajiimage bronz

(17.11.2017) Juniorky se zúčastnily halového turnaje v Ostravě, kde v konkurenci deseti týmů, obsadily slušné 3. místo. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po pěti týmech. Naše děvčata svoji skupinu vyhrála. V semifinálové bitvě padla až na pokutové kopy, a tak si zahrála jen o celkové třetí místo.

Utkání skupina B: Horní Heršpice 0:1, Havířov 4:1 - branky: Grygarová 2, Muláková, Šafářová, Vítkovice 1:0 - branka: Hegrová Ka., Mnichovo Hradiště 4:0 - branky: Grygarová, Hrazdilová, Šafářová, Navrátilová, 1.místo ve skupině,

semifinále: Kovo Beluša 1:1 - branka: Grygarová, penalty 8:9,

utkání o 3. místo: Horní Heršpice 2:0 - branky: Grygarová, Navrátilová.

Nejlepší střelec turnaje: Grygarová.

Turnaje se zúčastnily: Hegrová Kr., Weidingerová, Makošová, Planičková, Muláková, Hrazdilová, Matějová, Hegrová Ka., Navrátilová, Čislinská, Šafářová, Grygarová.


 

image

CHRISTMAS CUP 2017

(26.6.2017) 2.12.2017 proběhne již VII. ročník mezinárodního halového turnaje ve fotbalu žen a juniorek. Jako již každoročně, se turnaj odehraje ve Sportovní hale gymnázia Čajkovského v Olomouci.  CHRISTMAS CUP 2017 -  dosavadní vítězové: AC Sparta Praha, FC UNION Nové Zámky (2x), FC Zbrojovka Brno (2x), FK GASCONTROL Havířov. 


 


 


 


 

imageSpolupráce s Fakultou tělesné výchovy UP Olomouc

(26.6.2017) Cílová skupina hráček 1.FC Olomouc ve věku 13 až 17 let se účastní ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy UP Olomouc projektu "Kumulativní efekt únavy na neuromuskulární řízení kolene a riziko zranění u mladých sportovců během růstu a zrání".

Garantem projektu je Doc. PaeDr. Michal Lehnert, Dr. Projekt zajistí důležité informace využitelné pro optimalizaci sportovní přípravy např., somatické předpoklady jednotlivých hráček, výskyt svalové dysbalance, jak únava hráček v důsledku tréninkového a zápasového zatížení ovlivňuje důležité ukazatele rizika zranění, jak se mění riziko zranění související s únavou v průběhu ročního tréninkového cyklu a dědičné predispozice ke zranění.

Tyto poznatky umožní trenérům lépe nastavit tréninkové zatížení jednotlivých hráček. Projekt je tříletý a hráčky se pravidelně podrobují kontrolním měřením a testům.

 


 


 

TOPlist